Zbiorniki naziemne i podziemne LPG Dobiegniew

Instalacja zbiornika na gaz płynny polecana jest wszędzie tam, gdzie nie ma podłączonej sieci gazowej, oraz dostęp do innych paliw jest utrudniony. Zbiorniki LPG są dla wszystkich, którzy cenią sobie wygodę użytkowania – są niemal bezobsługowe, nie kurzą i nie hałasują. Dobrze sprawdzą się osobom w podeszłym wieku, ponieważ w przeciwieństwie do ekogroszku czy węgla, nie wiążą się z dźwiganiem ciężkich worków.

Są uniwersalne, zaopatrują w gaz zarówno kocioł opałowy, jak i kuchenki, podgrzewają też wodę. Ze względu na ekologiczność tego rozwiązania, można się starać o dofinansowanie na wymianę kotłów z Unii Europejskiej lub programów lokalnych.

Image

Gaz płynny ze zbiornika naziemnego czy podziemnego?

Zbiorniki na gaz dzielą się na 2 typy: zbiorniki LPG podziemne oraz zbiorniki LPG wolnostojące, czyli nadziemne. Różnią się między sobą wymaganiami powierzchniowymi działki i poziomem wód gruntowych.

Zbiorniki naziemne LPG w Dobiegieniewie

Sprawdzą się na działkach o dużych powierzchniach, ponieważ zbiornik o pojemności 2700 litrów musi znajdować się 5 m od granicy działki i studzienek kanalizacyjnych oraz 3 m od linii energetycznych i budynków. Im większa pojemność zbiornika, tym dalej musi znajdować się od tych obiektów. Zbiorniki LPG wolnostojące nie są też zależne od poziomu wód gruntowych. Zbiornik naziemny LPG w Dobiegieniewie jest szybki i prosty w montażu.

Zbiorniki LPG podziemne w Dobiegieniewie

Mają mniejsze wymagania powierzchniowe. Zbiornik o pojemności 2700 litrów musi znajdować się już tylko 1 m od budynków, 0,5m od granicy działki, 5m od studzienek kanalizacyjnych, 3 m od linii energetycznych. Zbiorniki podziemne sprawdzą się zatem na małych działkach, ich kolejnym plusem jest to, że nie ingerują w architekturę krajobrazu działki.

Formalności

Zbiorniki o pojemności 2700 litrów nie wymagają pozwolenia na budowę, ale należy złożyć odpowiedni wniosek do starostwa powiatowego. Musi on zawierać projekt techniczny, kopie uprawnień projektanta i oświadczenie, które mówi o prawie do dysponowania nieruchomością. Następnie instalację należy zgłosić do odbioru przez urząd dozoru technicznego.

Image
Image

Zbiorniki LPG Dobiegniew - kompleksowe podejście do klienta

Osoba niewprawiona w wypełnianiu tylu dokumentów urzędowych, może czuć się skołowana i przytłoczona ilością niezbędnej dokumentacji. Jednak nasza firma te wszystkie formalności załatwi za Ciebie, więc możesz spać spokojnie.

Kupując zbiornik na własność, masz możliwość wyboru między wszystkimi dostawcami gazu na rynku. Warto zwrócić uwagę, żeby kupowanym gazem był propan-propan, ponieważ on najlepiej nadaje się do ogrzewania. Taki właśnie znajduje się w naszej ofercie.