Korzystanie z gazu płynnego (LPG) jest powszechne w wielu zastosowaniach. Jest on używany jako paliwo do silników spalinowych w samochodach osobowych i dostawczych, a także w wózkach widłowych oraz wielu maszynach rolniczych i budowlanych. Stosuje się go również w przemyśle, gdzie służy przy różnych procesach technologicznych jako źródło energii lub surowiec do produkcji. Niezwykle często jest on też wybierany do ogrzewania budynków, na terenach, które nie są zgazyfikowane i gaz ziemny pozostaje niedostępny. Chcąc używać go w ten sposób, trzeba jednak posiadać odpowiedni zbiorniki na gaz propan. W zachodniopomorskim ich dystrybucją i montażem zajmuje się firma Org-Eko Barlinek. Przekonajmy się, co trzeba wiedzieć o zbiornikach na LPG i sprawdźmy, jakie są wobec nich wymagania.
Blog
Naziemne zbiorniki gazu służą do przechowywania gazu płynnego. Zazwyczaj montuje się zbiorniki naziemne, ale można montować również podziemne lub zakopcowane . Istnieje kilka warunków, które należy spełnić przed zainstalowaniem zbiornika na gaz. Jeśli mamy to w planach, to powinniśmy dobrze je poznać i upewnić się, że dopełnimy wszelkich norm.
Gaz należy do paliw, które są bardzo wydajne, jeżeli chodzi o możliwości pozyskiwania energii, a przy tym stosunkowo łatwe do wykorzystania, przechowywania oraz transportu. Poza popularnym gazem ziemnym będącym mieszanką, w której głównym składnikiem pozostaje metan, szeroko wykorzystywane jest również LPG (Liquefied Petroleum Gas). Sprawdza się ono zarówno w transporcie, jak i zastosowaniach grzewczych, zwłaszcza tam, gdzie nie istnieje rozbudowana infrastruktura przesyłowa. Korzystanie z gazu płynnego oznacza jednak konieczność montażu zbiornika gazowego. Przekonajmy się, jakie są właściwości LPG i jak można go przechowywać.
Ogrzewanie gazowe to wciąż bardzo popularne rozwiązanie. Jest ono ekologiczne, a dzięki ogólnej dostępności jest o wiele lepszym kierunkiem niż np. ekogroszek. Jednak co zrobić w sytuacji, gdy niestety nie mamy możliwości podpięcia pod miejski gazociąg? Zawsze możemy zainwestować w pojemnik na gaz!
Wybór systemu grzewczego przesądza o tym, jak wysokie będą wydatki na utrzymanie budynku, gdyż ceny pozyskiwania energii są największą pozycją na liście wydatków. Ma również decydujące znaczenie dla komfortu, bo różne rozwiązania będą wymagały zupełnie innej ilości czynności obsługowych. Warto też pamiętać, że rodzaj zastosowanej instalacji będzie determinował skalę emitowanych do atmosfery zanieczyszczeń oraz warunkował otrzymanie ulgi termomodernizacyjnej. Znakomite wyniki we wszystkich tych obszarach można uzyskać dzięki montażowi zbiornika gazowego i założeniu odpowiedniego kotła. Przekonaj się, co można dzięki temu zyskać i sprawdź, jakie są w tym zakresie możliwości.
Obecnie dużo mówi się o ekologicznych sposobach ogrzewania budynków. Poza zwiększonym zapotrzebowaniem na instalacje fotowoltaiczne dużym zainteresowanie ciesz a się tzw. małoemisyjnymi jak, chociażby ogrzewaniem gazem. W przypadku gdy nie ma możliwości podpięcia odbiorcy do sieci, należy zdecydować się na odpowiedniego rodzaju zbiornik czy to naziemny, czy też podziemny. Jakie są między nimi różnice?
Korzystanie z gazu w zastosowaniach domowych jest wygodne, ponieważ kotły c.o. zasilane tym paliwem są niemal bezobsługowe i niezwykle wydajne. Tam, gdzie nie istnieje infrastruktura do gazu ziemnego, można zdecydować się na LPG. Będzie to równie komfortowe, jednak wymaga montażu zbiornika gazowego. Osoby, które chcą je zainstalować, mogą wybrać wersje naziemne lub podziemne. Różnią się one kosztem zakupu, lecz także zasadami usytuowania na działce. Przekonajmy się, jak wygląda to w przypadku zbiorników obu rodzajów.
Gaz ma do siebie to, że trzeba go gdzieś przechowywać. To dopiero z odpowiedniego zbiornika da się wprowadzać gaz tam, gdzie trzeba, i tym samym robić z niego użytek. Z tego powodu wiele osób zainteresowanych jest tym, aby znaleźć idealny zbiornik na gaz. Odszukanie takiego obiektu nie jest jednak wcale takie łatwe, ponieważ trzeba wziąć pod uwagę bardzo wiele czynników. Przede wszystkim trzeba zaś dostosować zbiornik do tego, jakie konkretne zadania będzie miał właściwie spełniać.