Zbiorniki naziemne i podziemne LPG Zielona Góra

Ze względu na bardzo wysokie zanieczyszczenie powietrza oraz nowe rozporządzenia, mające na celu pozbycie się „kopciuchów”, wiele osób postanawia zmienić dotychczasowy system opalania domu. Idealną alternatywą dla starych pieców jest ogrzewanie gazem płynnym. Zbiorniki podziemne jak i zbiorniki naziemne LPG dla mieszkańców Zielonej Góry są idealne. Nie tylko znacznie ułatwiają cały proces „palenia” w domu, ale co ważniejsze są całkowicie bezpieczne i ekologiczne. Dzięki dofinansowaniom, wymiana pieca na ten system, nie jest wielkim wydatkiem. Łatwość i szybkość montażu jest kolejną, niezaprzeczalną zaletą takiego rozwiązania.

Image

Zbiorniki na gaz płynny Zielona Góra

Podczas wymiany ogrzewania na gaz płynny, należy zastanowić się, który zbiornik LPG wolnostojący wybrać. Mają Państwo dwie opcje: zbiorniki naziemne i zbiorniki LPG podziemne. Dobór odpowiedniego zależy od kilku warunków.

Pierwszym z nich jest gęstość zabudowy przestrzennej oraz wielkość działki. W przypadku gdy w naszej okolicy występuje zabudowa ścisła lub gdy działka ma niewielką powierzchnię, poleca się wybór zbiornika podziemnego na gaz LPG. Natomiast gdy zabudowa jest luźniejsza można zastosować zbiornik naziemny.

Kolejnym czynnikiem jest poziom wód gruntowych. Przy wysokim poziomie wód, wyborem jest zbiornik naziemny LPG. Za to przy niskim poziomie, bardziej interesującą opcją jest zbiornik podziemny, ponieważ nie zajmuje on miejsca na działce i jest całkowicie niewidoczny.

Zarówno zbiorniki naziemne jak i podziemne, występują w trzech wielkościach: 2700, 4850 oraz 6400 litrów.

Zalety ogrzewania ze zbiorników wolnostojących LPG

Ogrzewanie ze zbiorników wolnostojących LPG, najczęściej stosuje się w miejscach niezgazyfikowanych, czyli wszędzie tam, gdzie nie ma sieci gazowniczej. Dzięki wydajności  i niskim kosztom eksploatacji takiego systemu, domowy budżet może liczyć na dodatkowe oszczędności. Jedno napełnienie zbiornika, daje możliwość ogrzewania domu nawet przez kilka miesięcy. Dodatkowo jest on całkowicie bezpieczny, bezobsługowy oraz ekologiczny. Kolejnym atutem takiego rozwiązania (w porównaniu do pieców na  węgiel czy pellet), jest wolne miejsce w piwnicy lub kotłowni, ponieważ nie musicie Państwo składować paliwa w domu.

Image
Image

Wykonanie instalacji grzewczej

Jak wiadomo, samo posiadanie zbiornika nie sprawi, że ogrzewanie będzie działało. Najpierw konieczne są formalności i projekty, następnie zakup lub wynajem zbiornika, a na samym końcu obiór końcowy. Wszystko to może się zdawać ciężkim „kawałkiem chleba”.

Firma ORG-EKO, dzięki swojemu indywidualnemu podejściu do klienta oraz wieloletniemu doświadczeniu wykona cały ten proces w „mgnieniu oka” za Państwa. Zakup zbiornika również nie będzie problemem, ponieważ mamy je w swojej ofercie.

Jeśli myślą Państwo o założeniu do domu zbiornika podziemnego lub zbiornika naziemnego LPG i mieszkają w Zielonej Górze lub jej okolicach, firma ORG-EKO bardzo chętnie pomoże w dobraniu odpowiedniej instalacji grzewczej.