Ogrzewanie LPG to gwarancja stałej ceny lub w zależności od zużycia, klarowny system rozliczeń. Jeśli dzierżawisz zbiornik, weź go na własność. Wynajem generuje dodatkowe koszty.  Taki zakup, może się zwrócić już po roku opalania domu gazem płynnym. W Twojej kieszeni zostanie nawet do kilku tysięcy złotych rocznie.

Posiadanie własnego zbiornika gwarantuje zawsze najniższe ceny zakupu gazu, oszczędności roczne w porównaniu do zbiornika dzierżawionego mogą wynieść nawet 5000 zł (przy rocznym zużyciu 2500 litrów).

Image

Aktualne ceny powodują, że ogrzewanie propanem z własnego zbiornika jest nadal bardzo konkurencyjne cenowo w stosunku do ogrzewania paliwami stałymi, olejem opałowym czy energią elektryczną

Przykładowy koszt ogrzania domu o powierzchni ok 150m2

Rodzaj ogrzewania

ilość paliwa potrzebna do ogrzania

łączny roczny koszt ogrzania

Gaz propan

2500l

3250zł brutto*/4000 zł brutto**

Gaz ziemny

1900m3

4180 zł brutto

Olej opałowy

1900l

6460 zł brutto

Gaz propan ze zbiornika zdobył opinię drogiego źródła ogrzewania, ale stało się tak z uwagi na to, że rynek sprzedaży propanu jeszcze do niedawna był zdominowany przez duże  korporacje. Koncerny oferowały swoim klientom dzierżawę zbiorników i gwarantowały tylko sobie wyłączność dostaw.

Na rynku nie było alternatywy - dostępność zbiorników na własność była ograniczona, podobnie było z podażą propanu.

Teraz sytuacja się  zmieniła...

Można  zakupić zbiornik na własność  i być niezależnym klientem.

Duże korporacje także zaczęły obniżać ceny, ale tylko na jakiś okres - najczęściej na 2- lata. Jednak po tym okresie cena drastycznie wzrastała tak, aby wypracować określony zysk dla firmy.

W mało komfortowej sytuacji są Klienci, którzy podpisali umowy kilka lat temu i dzierżawią zbiorniki. Obecnie ceny gazu dla nich są na poziomie 3 do 4 zł  brutto za litr (odpowiednio więcej, jeśli rozliczają się w m3). 
Koncerny „od czasu do czasu” udzielają rabatów stałym klientom, ale cena nawet wówczas jest wyższa od wolnorynkowej o  ponad 2 zł na litrze.

Dlatego warto przystąpić do mojej grupy zakupowej i mieć wpływ na koszty związane z korzystaniem z gazu, na bieżąco je korygować i oszczędzać .