Zbiorniki naziemne i podziemne LPG Gorzów Wielkopolski

Wiele osób z miejscowości podmiejskich, ze względu na brak podpięcia domów do sieci gazowniczej, zmuszonych jest do korzystania z ogrzewania elektrycznego lub pieców na paliwo stałe. Rozwiązania te, często są drogie i generują dodatkowe problemy, takie jak trudności z miejscem na przechowywanie węgla czy pelletu. Doskonałym rozwiązaniem w takich sytuacjach, jest ogrzewanie domu gazem ze zbiornika LPG wolnostojącego. Alternatywa ta jest całkowicie bezpieczna, bezobsługowa, a co najważniejsze ekologiczna. Przynosi nie tylko korzyści dla portfela, ale także dla środowiska. Dlatego zbiorniki naziemne i zbiorniki LPG podziemne dla Gorzowa Wielkopolskiego i jego mieszkańców, są rozwiązaniem idealnym

Image

Gaz płynny ze zbiornika naziemnego czy podziemnego?

Wolnostojące zbiorniki na gaz płynny, można podzielić na dwa typy – naziemne i zbiorniki LPG podziemne. Przy ich wyborze należy zwrócić uwagę na kilka ważnych elementów.

Pierwszym z nich jest poziom wód gruntowych. W miejscach gdzie poziom jest wysoki, zaleca się stosowanie zbiorników naziemnych. Natomiast gdy jest niższy, watro zastanowić się nad zbiornikiem podziemnym. Drugim elementem, na który trzeba zwrócić uwagę, jest wielkość działki na której zostanie postawiony zbiornik oraz zabudowa przestrzenna terenu. W przypadku małych działek i ścisłej zabudowy, dobrym rozwiązaniem będzie wybór zbiornika podziemnego, gdyż nie zajmie on wartościowego miejsca. W dodatku będzie praktycznie niewidoczny. Jeżeli jednak zabudowa jest luźniejsza, a działka większa, można skusić się na zbiornik naziemny.

Zarówno zbiorniki naziemne jak i zbiorniki podzielne na gaz LPG dostępne są w trzech rozmiarach: 2700, 4850 oraz 6700 litrów.

Zakup czy wynajem zbiornika?

Zarówno zakup jak i dzierżawa zbiornika, mają swoje wady i zalety. Zdecydowanie więcej korzyści płynie z zakupu nowego zbiornika wolnostojącego na gaz LPG. Posiadanie zbiornika na własność, daje możliwość negocjacji cen paliwa z kilkoma dostawcami, dzięki czemu cena będzie niższa. Inaczej jest w przypadku dzierżawy, gdzie ceny gazu często mogą być zawyżane przez korporacje, od którym Państwo dzierżawią.

Zakup zbiornika może się zwrócić nawet po roku użytkowania, ze względu na brak generowanych kosztów dzierżawy. Do zalet należy również możliwość odsprzedaży zbiornika.

Image
Image

Zbiorniki LPG Gorzów Wlkp. - kompleksowe podejście do klienta

Firma ORG-EKO, oprócz możliwości sprzedaży zbiornika na gaz LPG, jest w stanie przeprowadzić Państwa od pierwszych formalności, przez zakup zbiornika, aż po odbiór końcowy. Wieloletnie doświadczenie i indywidualne podejście do klienta sprawiają, że cały proces instalacji systemu ogrzewania na gaz płynny, staje się prosty i bezproblemowy.

Jeśli myślą Państwo o założeniu do swojego domu zbiornika podziemnego lub zbiornika naziemnego LPG i mieszkają w Gorzowie Wielkopolskim lub jego okolicach, firma ORG-EKO bardzo chętnie pomoże w dobraniu odpowiedniej instalacji grzewczej.