Zbiorniki naziemne i podziemne LPG Świebodzin

Czy można połączyć budżetowe rozwiązanie z ekologią? Zazwyczaj myśląc o planecie, musimy mierzyć się z wysokimi kosztami najnowszych technologii, weźmy np. hybrydowe, czy elektryczne samochody – kosztują znacznie więcej niż pojazdy z silnikiem spalinowym.

Ale od każdej reguły są wyjątki. Zbiornik na gaz płynny wykupiony na własność potrafi być tańszy, niż tradycyjne piece opałowe, a przy tym jest dużo ekologiczniejszy, nie emituje kurzu i hałasu i jest bezobsługowy.  

Zbiornik o pojemności 2700 litrów wystarczy na ok rok ogrzewania domu i wody, w związku z tym można napełnić go w dowolnym momencie w roku, np. w porze letniej, kiedy ceny paliw opałowych są niższe niż w sezonie grzewczym.

Image

Gaz płynny ze zbiornika naziemnego czy podziemnego?

Zbiorniki dzielimy na naziemne i podziemne, różnią się wymaganiami dotyczącymi powierzchni działki i wód gruntowych.

Podziemne zbiorniki LPG

Jak wskazuje nazwa, znajdują się pod ziemią. Można je zamontować na małych działkach o ciasnej zabudowie i nie ingerują w krajobraz podwórka tak, jak to robią wolnostojące zbiorniki z LPG. Podziemne zbiorniki LPG ze Świebodzina są też mniej narażane na warunki atmosferyczne, a specjalna powłoka ochrania je przed wyładowaniami prądu.

Zbiorniki naziemne z LPG w Świebodzinie

Znajdują się na powierzchni ziemi. Ich montaż jest dużo prostszy, a co za tym idzie – szybszy, niż zbiorników podziemnych. Wymagają działki o dużej powierzchni i luźnej zabudowie. Zbiornik naziemny LPG w Świebodzinie ma swoje zastosowanie na działkach, których zbyt wysoki poziom wód gruntowych uniemożliwia instalację zbiornika pod ziemią.

Zakup czy wynajem zbiornika?

Na początku wspomnieliśmy, o zakupie zbiornika na własność. Istnieje też możliwość dzierżawy, jednak w dłuższej perspektywie jest ona nieopłacalna. Przede wszystkim klient wynajmując zbiornik, traci możliwość swobodnego wyboru dostawcy gazu, bowiem jest uzależniony od tego, który mu wynajmuje. Brak swobodnego wyboru dostawcy, to brak możliwości negocjowania cen, dlatego odradzamy to rozwiązanie. Jeśli spodziewacie się w niedługim czasie podłączenia waszego gospodarstwa do sieci gazowej, to istnieje możliwość sprzedaży zbiornika.

Aby jeszcze bardziej obniżyć koszty posiadania zbiornika, można starać się o dofinansowanie na wymianę pieca z kotłowego na gazowy.

Image
Image

Zbiorniki LPG Świebodzin - kompleksowe podejście do klienta

Zbiorniki ORG EKO dostępne są w 3 pojemnościach: 2400, 4850 i 6400 litrów. Najmniejsza pojemność w zupełności wystarcza do ogrzania domu, większe są stosowane raczej w celach przemysłowych. W razie pytań i wątpliwości zapraszamy do kontaktu, chętnie wszystko dokładnie wytłumaczymy.