Jakie warunki trzeba spełnić aby móc zamontować naziemny zbiornik na gaz?

Naziemne zbiorniki gazu służą do przechowywania gazu płynnego. Zazwyczaj montuje się zbiorniki naziemne, ale można  montować również podziemne lub zakopcowane . Istnieje kilka warunków, które należy spełnić przed zainstalowaniem zbiornika na gaz. Jeśli mamy to w planach, to powinniśmy dobrze je poznać i upewnić się, że dopełnimy wszelkich norm.

Jakie normy muszą być spełnione, aby zamontować zbiornik gazu?

Istnieje kilka warunków, które muszą być spełnione, aby można było zainstalować naziemny zbiornik gazu:

1) Podłoże musi być utwardzone i wypoziomowane.

2) Na tak przygotowane podłoże kładziemy płytę fundamentową, możemy też przygotować taki fundament sami.

3) Gleba wokół zbiornika musi być oczyszczone z materiałów łatwopalnych.

4) Musi być co najmniej 3 metry wolnej przestrzeni od wszelkich budynków lub konstrukcji ze wszystkich stron zbiornika.

5) Trzeba pamiętać, aby wszystkie media, takie jak linie energetyczne, wodociągowe, kanalizacyjne i gazowe nie kolidowały ze sobą.

Instalacja naziemnego zbiornika gazu musi być więc przemyślana i w pełni zgodna z przepisami. Jest to paliwo chętnie wykorzystywane do ogrzewania i gotowania w domach i nie tylko, jednak powinniśmy pamiętać, że jest łatwopalne i należy obchodzić się z nim odpowiedzialnie.

Postaw na profesjonalną pomoc

Przede wszystkim jeśli chcemy zamontować zbiornik naziemny na gaz, to koniecznie zdecydujmy się w tej materii na współpracę ze specjalistyczną i doświadczona firmą. Jej zadaniem będzie odpowiednie zaprojektowanie całej instalacji i podłączenia, jak również umieszczenie zbiornika w odpowiednim miejscu, które będzie całkowicie zgodne z obowiązującymi obecnie przepisami prawa. Ma to na celu przede wszystkim zapewnienie pełnego bezpieczeństwa związanego z korzystaniem z tego zasobu.


Drukuj